vesti24.mk
ВЕСТИ

Нема пари за 16-те монтажни болници, се чека на Светска банка

ECA

Владата само најавува и ветува, а за реализација – тешко!

Најнова информација е дека нема пари за долгонајавуваните 16 монтажни болници.

Од Министерството за здравство велат дека се зависело од Светската банка.

На оваа тема анализираше АЛФА, а нивниот прилог можете да го погледнете во продолжение

извор:курир.мк

Loading...

Related posts