vesti24.mk
ЗАБАВА

Ненадминат Џејмс Бонд: Костуми на Шон Конери продадени на аукција

ECA

Два костуми кои се мета дека Шон Конери ги носел во филм се продадени за околу 8.000 евра на Интернет аукција.

Се смета дека покојната холивудска ѕвезда ги носела костумите во улогата на Џејмс Бонд во филмовите во 1980-тите.

Сив костум за кој се верува дека го носел во филмот „Недопирливи“ е продаден за 1.625 фунти на аукција.

Светол костум кој најверојатно Конери го носел во „Никогаш не вели никогаш“ е продаден за 5.250 фунти.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts