vesti24.mk
ЗАБАВА

Неодоливо: Ова бебе панда ќе ве освои (ВИДЕО)

ECA

Националната зоолошка градина и конзервациски биолошки институт „Смитсонијан“ неодамна објави неодоливо видео од едномесечната панда што го имаше својот прв ветеринарен преглед.

Видеото беше споделено на официјалниот твитер-профил на зоолошката и привлече многу интернет-корисници.

Младенчето беше родено на 21 август од 22-годишната панда Меи Ксијанг.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts