vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Не им верувајте: Овие луѓе се најголеми лажговци

ECA

Според астрологијата, овие хороскопски знаци важат за големи лажговци. Не треба да им верувате на луѓето родени во овие три хороскопски знаци.

Близнаци

Зборливите Близнаци се познати по тоа што не се секогаш доследни па нивните лаги често и не се намерни. Тешко им е да го одржат дадениот збор, па испаѓаат лажговци дури и кога тоа не е нивната првична намера.

Лав

Лавовите умеат до толку да ги преувеличат работите што на крајот излегуваат лажговци. Поради нивната природа секогаш сакаат да се во центарот на вниманието, па вистината често им е досадна и затоа сакаат да ги зачинат работите со по некоја лага.

Риби

Често глумат маченици и жртви па со лаги сакаат да предизвикаат емпатија и сочувство кај другите. Тешко е да ги фатите Рибите во лага бидејќи делуваат прилично искрено.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts