vesti24.mk
ВЕСТИ

Не ни помислувајте да престигнете возила – полицијата буквално „коси“ за оваа честа грешка на возачите, еве колку се казнети само вчера

ECA

Во текот на вчерашниот ден (19.11.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 74 возачи. Од нив, 34 на територијата на СВР Тетово, 23 на територијата на СВР Охрид…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts

ВЕСТИ

Не ни помислувајте да престигнете возила – полицијата буквално „коси“ за оваа честа грешка на возачите, еве колку се казнети само вчера

ECA

Во текот на вчерашниот ден (19.11.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 74 возачи. Од нив, 34 на територијата на СВР Тетово, 23 на територијата на СВР Охрид…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts