vesti24.mk
ВЕСТИ

НОВА ВИДЕОСНИМКА ОД ИНЦИДЕНТОТ ВО БИТОЛА: ЕДЕН ОД ПРИСУТНИТЕ ФИЗИЧКИ НАПАЃА ПОЛИЦАЕЦ

ECA

Вечерва на социјалните мрежи објавена е нова видео снимка од инциденот во Битола кој предзвика бура реакции во јавноста.

На снимката, според објавеното, се забележува како еден од полицајците во еден момент изрипува по обид за удар, односно физички напад од страна на еден од присутните роми, додека друг им се обраќа со зборовите „Мавајте“, додека полицајците стојат на улицата.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts