vesti24.mk
ВЕСТИ

НОВИ ДЕТАЛИ: Жената од Струмица која беше пронајдена мртва во својот дом била убиена

ECA

Смртта кај шеесет и седум годишната струмичанка, чие безживотно тело беше пронајдено во нејзиниот дом на улицата „Балканска“ во центарот на Струмица е предизвикана по насилен пат, информираат за МИА од Основното јавно обвинителство.

Од полицијата информирaа дека кај нив бил пријавен случајот по што увидни екипи излегле на терен, а во куќата бил пронајден женски труп.

Увидот од страна на полицијата и обвинителството заврши пред малку, но, повеќе детали не се соопштуваат.

Само кусо информираа дека во текот на утрешниот ден ќе се знаае повеќе за настанот, како и за можните сторители.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts