vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Нов месец, нови почетоци за овие знаци- денешниот дневен хороскоп носи многу промени за овие знаци, особено за скорпиите

ECA

ОВЕН

Денеска се чувствувата без воља и без енергија. Не е добар ден за некои работни планови. Одморете и почекајте некоја подобра шанса. Одморете и соберете ги мислите. На работа ситуацијата е иста, со можност да напредувате ако се потрудите. Колегите ве поддржуваат и на нив може да се потпрете. Во љубовта наскоро ве очекува голема промена.

БИК

На некоја блиска личност е потребна помош, а Вие тоа не го приметувате. Свртете се околу себе, немојте да бидете себични. И другите имаат проблеми. Мислите малку на другите, и среќата ќе ве погледа. Ако сте слободни, очекувајте интересен флерт со личност која е сосема поинаква од вас. Тоа може да влијае на вашиот приватен живот.

БЛИЗНАЦИ

На работата ситуација е критична, а сите очекуваат од Вас да решите проблем. Тоа нема да го можете сами, затоа слободно барајте совет од колега или од шефот. Повеќе глави размислуваат подобро од една. Прифaтете повик за забава од личност која долго ја познавате и досега сте ја гледале само како пријател. Понекогаш љубовта е блиску од што мислиме, и се случува кога најмалку се очекува.

РАК

Вашиот труд ќе биде награден после толку чекање. Ќе се чувствувате презадоволно. Провете го крвниот притисок, бидејќи не сте машина, туку човек од крв и од месо. Ако сте во врска, време е со саканата личност да планирате некое кратко патување и да ја обновите романсата. Емотивната ситуација ќе се поправи.

ЛАВ

Кариерата не треба да ви биде на прво место, немојте да ја заборавите фамилијата и пријателите, затоа што се грижат за вас повеќе од што мислите. Одморете се денеска и посветете се на нив. Во љубовта е време да расчистите некои работи за кои долго размислувате. Сега е вистинско момент.

ДЕВИЦА

Попродуктивни сте од порано, но внимавајте, тоа не може вечно да трае. Направете пауза во вистински момент за да не изгорите. Чувајте ја енергијата и за некои нови планови. Крајот од денот минете го со саканата личност низ некој добар филм или прошетка. Ако сте слободни, знајте дека некој ве следи и се радува на вашата средба.

ВАГА

Работа: Денеска водете сметка за своето здравје и повеќе мислете на себе. И вам ви е потребен одмор колку и да мислите дека сте силни и неуништиви. Малку контрола добро ќе ви дојде. Не е време за преиспитувања кога е во прашање љубовта. Можеби одговорите на некои прашања нема да ви се допадна, оставете го тоа за некој друг ден.

СКОРПИЈА

Се чувствувате енергично и полетно, само без брзање за да не ја изгубите енергијата. Фокусирајте се на една работа за да не ја расфрлате енергијата на сите страни одеднаш. Ако гледате денеска некој на улица и погледите ви се сретнат, значи дека некои работи се веднаш зад аголот. Немојте премногу да се трошите, одете чекор по чекор.

СТРЕЛЕЦ

Друштвениот живот веќе некое време ви е на завидно ниво, но повик од стар пријател е вистинска шанса тоа да се промени. Не е време за расправа со партнерот, најдобро е да излезете на некое романтично место. Немојте да ја отворате темата кој е виновен за некои работи во вашата врска.

ЈАРЕЦ

Изненадување ве чека на работа, а од вас зависи дали ќе се изненадите пријатно или непријатно. Не одбивајте повик од колега за подобро запознавање. Не се чувствувате најдобро денеска, па внимавајте на вашето здравје. Посета на лекар не смее да се одложува.

ВОДОЛИЈА

Добриот почеток на денот не значи дека цел ден ќе биде таков. Попладневните часови може да ви донесат непријатни моменти, но за среќа тоа ќе трае кратко. Средба која не е планирана може да ви го подигне емотивното расположение на многу поголемо ниво од што сте очекувале. Понекогаш е подобро да комуницирате со поглед.

РИБИ

Послушајте совет од блиска личност, не сте вие секогаш најпаметен. Блиските би посакуваат само најдобро, не треба да се лутите на нив. Старите страсти понекогаш се силни и лесно може да се распламетат со добар разговор и некриење на емоциите.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts