vesti24.mk
ВЕСТИ

Обид за убиство на јавен обвинител од OЈО – Гостивар, обвинителот е надвор од животна опасност

ECA

Утринава во 5:30 часот во с. Чегране, гостиварско, извршен е обид за убиство на јавен обвинител од Oсновното јавно обвинителство Гостивар. Јавниот обвинител е надвор од животна опасност и е под медицинска нега на скопските клиники.

Јавниот обвинител бил нападнат со нож при што му е зададена убодна рана во грбот.

Основното јавно обвинителство презема дејствија за расчистување на настанот, информираат од ОЈО.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts