vesti24.mk
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

Облачно со повремени локални врнежи од дожд

ECA

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд. Врнежите ќе започнат на запад кон средина на денот и преку ноќта ќе се прошират во останатите делови од земјата, а позастапени ќе бидат во западните делови.

Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 6, а максималната ќе достигне од 8 до 15 степени целзиусови.

Во Скопје, слично време со минимална температура до еден и максимална до 12 степени.

Од вторник следува неколкудневен период со позитивни утрински температури.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts