vesti24.mk
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Објавата за починатиот актер Бозман го урна рекордот на Твитер

ECA

Со над 6,6 милиони лајкови, овој пост стана најлајкуваниот твит во историјата на оваа платформа.

Овој твит има вкупно над 3 милиони ретвитови и коментари до овој момент.

Станува збор за последната објава на официјалниот профил на актерот Чадвик Бозман, кој почина вчера од рак на дебелото црево.

Најавата вклучува фотографија од актерот и детално објаснување за тоа што се случило, бидејќи актерот криел четири години дека се бори против ракот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts