vesti24.mk
ЗАБАВА

Ова куче за прв пат виде снег, неговата реакција е урнебесна (ВИДЕО)

ECA

Кога за прв пат видел снег како паѓа во неговиот град, симпатичниот лабрадор Џонси бил толку исплашен што одбил да излезе од својата куќа.

„Тој немаше идеја што е тоа.Сè беше непознато за него“, изјави неговата сопственичка која живее со своето милениче во Тексас, каде снегот е ретка појава.

„Тој се плашеше. Морав да излезам во дворот и да го убедам да оди на прошетка со мене “, додаде таа.

Откако сфатил дека снегот не може да му наштети, неговото однесување се сменило.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts