vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Ова се најсреќните знаци на Зодијакот: Кој има план Б, а на кој сè му доаѓа сервирано на чинија?

ECA

Овие хороскопски знаци имаат повеќе среќа од останатите бидејќи сами си ја создаваат својата среќа.

Овен
Овој знак знае дека добрите работи доаѓаат само кај оние кои се борат за нив и затоа не ја чекаат среќата. Тие максимално се трудат да ги остварат своите соништа, што на крајот ги прави многу посреќни од оние кои не го прават тоа.

Лав
Иако се чини дека Лавот честопати добива сè послужено на чинија, тој знае дека за сè во животот треба напорно да се работи. Лавовите не чекаат некој да им донесе среќа ниту ги обвинуваат другите ако не се среќни – тие се трудат додека не го остварат замисленото.

Девица
На Девицата не ѝ е туѓ неуспехот, но она што ги прави да бидат посреќни од повеќето знаци е фактот дека брзо закрепнуваат по секој неуспех и продолжуваат понатаму со уште поголем елан.

Водолија
Овој знак ги слуша пораките што му ги испраќа универзумот и не се плаши да ги следи. Од друга страна, Водолијата многу добро знае дека човекот сам си ја создава својата среќа, па ако универзумот “задоцни“, таа секогаш има план Б.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts