vesti24.mk
ЗАБАВА

Овој доктор допре до срцата на сите: Погледнете што прави за дечињата откако ќе ги оперира

ECA

Детскиот хирург Роберт Пери им прави цртежи на децата кои ги оперирал. Потоа истите им ги залепува за лузната да не ги исплаши после операцијата.

Тој веќе нацрта над 10.000 цртежи за дечињата кои ги оперирал.

Децата или нивните родители ги прашува што точно би сакале да им наслика.

Освен што е добар доктор, тој е и прекрасен, грижлив човек кој допре до срцата на сите.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts