vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Овој знак го очекува љубовна авантура со личност од која не може да очекува ништо повеќе, проблеми во врската за Стрелците

ECA

ОВЕН

Работа: Ве очекува значајно материјално подобрување во текот на денешниот ден. Немата грижи.

Љубов: Ви се буди интерес кон личност која ја запознавате преку пријател. Наскоро ќе се случат „пеперутки“.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

БИК

Работа: Поволен ден за представување на вашите идеји пред другите. Може да очекувате позитивен исход на ситуацијата.

Љубов: Вистински момент за почеток на врска која би можела да трае на долги патеки.

Здравје: Без проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Лесно го завршувате сето она што сте го планирале за денешниот ден. Можно е наскоро да планирате и годишен одмор.

Љубов: Може да очекувате познанство со личност која отворено ќе ви покаже интерес.

Здравје: Се подобро.

РАК

Работа: Ќе ви се исплати ризик во кој ќе влезете. Денешниот ден ви е поволен за работа.

Љубов: Ако сте слободни, пред вас е флерт со личност која не е слободна. Работите може да се искомплицираат.

Здравје: Задоволни сте со здравјето.

ЛАВ

Работа: Ве очекува прилика да ги покажете своите способности пред другите колеги и соработниците. Ќе добиете нивна поддршка.

Љубов: Ќе се впуштите во страствена авантура со личност која не може да ви пружи нешто повеќе.

Здравје: Избегнувајте цигари.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате ден низ кој ќе се поправат некои работи. Покажете трпение.

Љубов: Имате мали несогласувања со саканата личност, но постои можност се да решите.

Здравје: Наклонети сте кон прејадување.

ВАГА

Работа: Пробајте да го поправите односот со надредените за да стекнат доверба во вас.

Љубов: Можно е саканата личност да очекува повеќе да и се доверите. Од друга страна, вам ви е потребна дистанца.

Здравје: Полни сте со енергија.

ШКОРПИЈА

Работа: Потребно е повеќе време од што сте очекувале за да ги завршите сите обврски.

Љубов: Уживате во вниманието од додворувачот, но и понатаму не сте подготвени да му дадете зелено светло да направи чекор понатаму.

Здравје: Проблеми со шеќерот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте дека некои планови ќе ви се пореметат и нема да успеете да остварите се што сте сакале.

Љубов: Ако криете од саканата личност некои работи, ризикувате само да направите уште поголем проблем во врската.

Здравје: Чувајте се во сообраќајот.

ЈАРЕЦ

Работа: Не сте подготвени за нови предизвици кога е во прашање работа. Можно е да ви треба некое време да направите нов план.

Љубов: Можно е да сте разочарани во саканата личност и се повеќе да размислувате за раскин.

Здравје: Внимавајте на здравјето.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ќе се сретнете со мали проблеми на работното поле, но успевате да ги решите побрзо од што сте очекувале.

Љубов: Како љубовта полека да си оди. Помеѓу вас и саканата личност постои се помалку нежност и романтика.

Здравје: Ќе ви годи одмор.

РИБИ

Работа: Сфаќате дека голем дел од работата мора да превземете на себе и денеска на соработниите не можете да се потпрете.

Љубов: Може да очекувате солидна ситуација во врска со саканата личност. Пред вас е генерално поволен ден.

Здравје: Солидно здравје.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts