vesti24.mk
ЗАБАВА

Овој напиток од домати има ефект како да држите строга диета, еве како да го направите

ECA

Доколку мислите дека сега е вистинскиот момент да започнете со диета, ви претставуваме еден напиток од домати кој ќе го забрза вашиот метаболизам.

Ако веќе долго време планирате да ја вратите вашата идеална тежина, ова е вистинскиот рецепт за вас. Станува збор за состојки кои го забрзуваат метаболизмот и го чистат телото од токсини и вишокот масти кои се наталожиле во него.

Како и кај секоја диета, важно е да се држите до правилата.

Што се однесува до овој напиток, важно е само точно да го подготвите и да го пиете редовно.

Рецепт:

-чаша сок од домати (свежни исцедени)

-¼ чаша сок од лимон

-1 лажица изрендан ѓумбир

-едно луто пиперче (или половина лажичка црн пипер)

– две стебленца целер (со средна големина)

Ставете ги сите состојки во блендер и измешајте. Ќе добиете околу 220 мл напиток.

Напитокот чувајте го во стаклени садови.

Дневно меѓу оброците консумирајте вкупно три чаши од овој растворувач на мастите, а ако подготвите поголема количина од напитокот, чувајте го во фриждер.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts