vesti24.mk
ЗАБАВА

Овој хрчак е голема ѕвезда на Јутјуб: Ѕирнете како ја заслужи оваа титула (ВИДЕО)

ECA

Хрчаците се животни за кои ретко кој би кажал дека се најинтелигентни, но преку видеата што станаа вирални на Јутјуб за кратко време, многумина почнаа да размислуваат на друг начин.

Хрчакот, познат и како “господин хрчак“, е снимен како успешно на шега ги надминува сите препреки во лавиринтот, што сопственикот му ги направил.

Секојпат кога ќе помине една пречка и ќе помисли дека е на крајот од патот, ќе се појави нова пречка и тој трпеливо ги заобиколува сите.

Неговите напори не беа залудни. Покрај тоа што стана ѕвезда на Интернет, доби и награда од сопственикот.

Видеото за само три месеци на Јутјуб собра неверојатни 60 милиони прегледи.

Извор: Хаштаг

извор:курир.мк

Loading...

Related posts