vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Од мажите родени во овие четири хороскопски знаци никогаш нема да чуете„те сакам“-едноставно не покажуваат емоции

ECA

Тие се емотивно недостапни, велат астролозите.

Те сакам. Едноставна и кратка реченица, но толку моќна. Сите не можеме лесно да го изговориме, но сите сакаме да го слушнеме. Астролозите велат дека мажите родени во овие хороскопски знаци најтешко го изговараат. Тие речиси никогаш не покажуваат емоции.

Близнаци

На овој знак му треба многу време да се препушти на нова врска, а особено отворено и неограничено да ги искажат своите чувства. Припадниците на знакот Близнаци „Те сакам“ изговараат само кога се уверени во своите емоции, а за тоа е потребно да помине долго време. Тие не ги сфаќаат овие зборови лесно.

Девица

Припадниците на овој знак имаат вродена потреба сè да биде совршено, вклучително и врската. Девиците се перфекционисти и постојано ги доведуваат во прашање нивните чувства. Тие ќе се воздржат од изјавување loveубов се додека не бидат 100 проценти сигурни во своите емоции. Ако ги слушнете овие два збора од Девицата, знајте дека тие се навистина искрени.

Шкорпија

Скорпиите не сакаат промени и преферираат долги врски. За нив правило е да останат со партнерот во добро и во лошо. Сепак, и покрај тоа што тие се посветени на љубовна врска од самиот почеток, тие ќе речат „Те сакам“ само кога ќе бидат 100 проценти сигурни дека врската е сериозна и силна затоа што не сакаат да покажат ранливост или да се повредат од време.

Водолија

На припадниците на овој знак им треба многу простор и слобода во врската. Тие често преферираат нетрадиционални врски и ретко изјавуваат љубов затоа што сметаат дека ова ќе создаде обврски за кои не се подготвени. Тие се подготвени да ја жртвуваат својата слобода само за лицето кое ќе им овозможи да бидат тоа што се. Само тогаш тие се отвораат емоционално целосно, целосно се предаваат на врската и велат „Те сакам“.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts