vesti24.mk
ЗАБАВА

Пандев тргна да му го украде трофејот на Роналдо (ЦРТАН ФИЛМ)

ECA

Кристијано Роналдо се наоѓа во центарот на вниманието на анимираниот цртан филм на „Гол“, поточно на познатиот уметник Омар Момани кој се обиде на свој препзнатлив начин да покаже како ќе изгледа патот на Кристијано и колегите до обрана на титулата.

Роналдо цврсто го држи трофејот,  но другите фудбалери се обидуваат да го украдат. Меѓу оние кои тргнаа по трофејот е и македонскиот капитен Горан Пандев.

Во еден момент во приказната се појавува Пандев заедно со играч на Финска и тоа по повик на Хрватите.

ПОГЛЕДНЕТЕ:

извор:курир.мк

Loading...

Related posts