vesti24.mk
ВЕСТИ

Пандов: Вучиќ, и обезбедил на својата татковина да биде прва во Европа која ќе ја произведува вакцината ,,Спутник V“, а Заев и Венко се неспосозбни

ECA

Александар Пандов преку статус на Фејсбук вечерва пишува дека претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и обезбедил на својата татковина да биде прва во Европа која ќе ја произведува вакцината ,,Спутник V“.

-Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и обезбедил на својата татковина да биде прва во Европа која ќе ја произведува вакцината ,,Спутник V“. И тоа со пакување и дистрибуција ќе започнат за два до три месеци, а за 100% сопствено производство до крајот на годината!

Заев човевече дај бе веќе кога ќе се гледаш со него на Табановце, покрај тоа што ќе му се заблагодариш во името на цел народ што живее во Македонија, кој поради твојата и на Венко неспособност, еве сме единствените во Европа без ни една ( 0 нула) вакцина од било кој производител и што тој е единствен човек што ни подава рака во ова време невреме, него замоли го да не стави меѓу првите на список за неговите вакцини. Верувам ќе ни учини човекот, на повеќе пати покажал дека ја сака Македонија и го почитува нашиот народ, стои во неговиот пост на Фејсбук.
#СтевоФикус

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, и обезбедил на својата татковина да биде прва во Европа која ќе ја…

Posted by Александар Пандов on Четврток, 11 февруари 2021

извор:курир.мк

Loading...

Related posts