vesti24.mk
ЗАБАВА

Пар од Белгија патуваат низ светот и се сликаат голи (ФОТО)

ECA

Нудизмот е нешто што за многумина е неприфатливо е несфатливо, но овој пар се труди да покаже како изгледа животот кога сте без облека и се обидуваат да ги натераат и другите млади да пробаат да живеат „како од мајка родени“.

Ник и Линс се двојка од Белгија во 30-ите години од животот, отсекогаш редовно посетувале велнес центри, а за првпат пробале нудизам во камп во Луксембург. Некогаш се наоѓале во непријатни ситуации, но со тек на време се навикнале и научиле да не обрнуваат внимание, а истражувале многу на оваа тема, па сега со години патуваат низ светот и уживаат во местата каде може да се соблечат целосно голи. Тие не сакале младите да гледаат на ова како табу тема, па со цел да покажат колку е подобар животот без облека, редовно објавуваат фотки од нивните патувачки искуства..

извор:курир.мк

Loading...

Related posts