vesti24.mk
ВЕСТИ

Пензионерите се жалат: „Полошо никогаш не било“ – Мисајловски и Костовски на средба со бутелчани

ECA

„Денеска заедно со пратеникот Дарко Костовски бевме помеѓу бутелчани. Поразговаравме со најискусната категорија на граѓани, а тоа се секако пензионерите. Во нив е мудроста и знаењето и токму затоа заслужуваат целосно внимание, а наша должност е да примаме совети и да учиме од нив. Ги споделија нивните проблеми и разочарувања од оваа ненародна власт и велат дека полошо никогаш не било. Ниски пензии, лошо здравство и национално понижување, кое најмногу боли.
Им ветивме целосна заложба и борба против оваа власт, а потоа да изградиме ново и просперитетно општество за сите граѓани.“

Фејсбук статус на Владо Мисајловски

извор:курир.мк

Loading...

Related posts