vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Перфекционисти, хедонисти, зависници од тетовирање и шопинг…Секој хороскопски знак има свој порок!

ECA

Секој хороскопски знак има свој порок. Некои не знаат како да престанат да јадат и пијат, некои изневеруваат, а трети пак се зависници од шопинг.

Астролозите ни ги претставуваат пороци за секој од знаците на Зодијакот. Многумина се препознаа во овие астро сознанија.

Овен

Овој хороскопски знак има тенденција да конзумира алкохол и честопати претерува. Овните поминуваат часови непланирано пиејќи, па затоа често се враќаат дома со
главоболка и празен паричник.

Покрај тоа, тие знаат како да започнат кавги и конфликти, особено со блиски луѓе, и скоро без причина. Исто така, тие се привлечени од тетоважи, па уживаат додека тату мајсторите цртаат на делови од телото.

Бик

Припадниците на овој знак се вистински хедонисти, тие не знаат како да престанат да јадат и пијат, немаат мерки.

Тие се многу сексуални, па сакаат да заведуваат партнери и се склони кон разни форми на виртуелни игри, како што се телефонски секс и средби со луѓе на веб-страници за да бараат партнери, па дури и порнографија. Тие се толку фасцинирани од такви работи што можат да станат вистински зависници.

Близнаци

Припадниците на овој знак се „болежливи“, па затоа често пијат разни аналгетици, мултивитамини, лекови за смирување, протеини, апчиња за слабеење и други хемикалии за подобрување на физичката форма.

Затоа, тие треба да внимаваат да не станат зависни од такви лекови. Покрај тоа, тие имаат тенденција да трошат многу пари на своите сексуални фетиши.

Рак

Овој знак сака да избега од реалноста со алкохол и цигари, опијатите не му се туѓи.

Раковите се склони кон прејадување и гоење, а потоа се толку мрзливи што поминуваат многу време гледајќи телевизија.

Исто така, друга нивна порочност е купувањето онлајн или преку ТВ и тие често скапо плаќаат за својата лековерност.

Лав

Припадниците на овој знак се често материјалистички, па не е ни чудо што се зависни од шопинг. Тие обожаваат облека по најнова мода и честопати се почестуваат со таква набавка.

Повеќето Лавови се склони кон мамење и флертување на партнерот, така што во љубовните работи тие имаат различни критериуми за себе и различни за нивниот партнер.

Девица

Девиците се перфекционисти и поради својата природа, тие честопати претеруваат во она што го прават. Многу од нив имаат опсесија со вежбање и премногу грижа за своето тело. Ова е причината зошто тие стануваат хипохондрични.

Тие не внимаваат на парите, па затоа често им должат пари на другите.

Бидејќи сакаат да контролираат сè, нивните роднини се жалат на нивното мешање во нивните животи.

Вага

Припадниците на овој знак трошат најмногу пари за својот изглед. Тие можат да го остават целото свое богатство во шопинг, а подоцна ќе лажат колку всушност потрошиле. Исто така, нивната лоша страна е што тие се мешаат во животот на другите луѓе.

Шкорпија

Припадниците на овој знак се познати по тоа што им е тешко да останат верни, а сексот за една ноќ им е многу привлечен.

Сите форми на коцкање и обложување се нивни пороци и повеќе ги привлекува адреналинот што го чувствуваат тогаш. Исто така, тие се суеверни, па им веруваат на гатачи и разни мајстори на тарот.

Стрелец

Најголемата слабост на припадниците на овој знак е страста за патување, па дури и за занемарување на нивните најблиски.

Тие честопати ќе ги лажат претпоставените на работа дека се болни затоа што дошле да се одморат, а потоа ќе поминат часови гледајќи документарци за далечните краеви.

Јарец

Бидејќи многу ја ценат самоконтролата, припадниците на овој хороскопски знак успешно се спротивставуваат на сè во што чувствуваат дека ја пречекориле мерката.

Ќе биде тешко да се откажат од цигарите, и тие можат да станат зависни од вежбање, па дури и да добијат некаква форма на нарушување во исхраната бидејќи нивниот физички изглед е пред сè.

Водолија

Од експериментирање со лекови, алкохол и цигари, до водење здрав живот, вегетаријанство или макробиотика, Водолијата често оди од крајност во крајност.

Тие лесно стануваат зависни од нешто, но исто така лесно престануваат да го прават тоа. Сепак, ваквото однесување може да ги полуди оние што се грижат за нив.

Риба

Припадниците на овој знак се посветени на духовниот аспект на животот, така што тие можат да станат фанатични. Тие лесно стануваат зависни од сите форми на игри.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts