vesti24.mk
ВЕСТИ

Пешевска во посета на Гевгелија, Богданци, Дојран, Демир Капија, Неготино и Кавадарци

ECA

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска денес беше во посета на Општинските комитети на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Гевгелија, Дојран, Богданци, Демир Капија, Неготино и Кавадарци.

Во објавите на социјалните мрежи, Пешевска порача дека жените бараат промени во Македонија а промените ќе започнат со победа на ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори оваа есен.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts