vesti24.mk
ЗАБАВА

Пијте чај од шипки: Во 100 грама има витамин Ц колку во килограм лимони

ECA

Чајот од шипки е многу корисен и здрав и изобилува со витамини.

Во само 100 грама има витамин Ц колку во килограм лимони, а со тоа помага за имунитет и за здравје, се бори со болести, настинки и вируси.

Помага да се спречат и инфекции во телото.

Го јакне имунитетот.

Пијте го особено во зима.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts