vesti24.mk
ВЕСТИ

Повреден градежен работник

ECA

На 05.02.2021 во 12.50 часот во СВР Скопје е пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ е донесен повреден Ј.И.(44) од Куманово, по чие кажување околу 12.30 часот се повредил додека извршувал работни задачи како градежен работник во објект на ул.Филип Втори Македонски, информира МВР.

Од доктор му се констатирани тешки телесни повреди.

На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР Скопје и известен е Државен трудов инспекторат.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts