vesti24.mk
ВЕСТИ

Повреден маж од гостиварско, бил претепан од соседот

ECA

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против О.С.(44) од с.Врапчиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 01.11.2021, пријавениот физички нападнал негов сосед и му нанел телесни повреди.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts