vesti24.mk
ВЕСТИ

Повреден полицаец при сообраќајка во Скопје

ECA

Полициски службеник се здобил со телесни повреди откако вчера возилото во кое бил сопатник се судрило со друго возило на улицата „Митрополит Теодосие Гологанов“ во Скопје.

Како што информира Министерството за внатрешни работи, во сообраќајна незгода учествувале патничко возило „шкода октавија“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР, управувано од Д.Ј.(46), а совозач бил Ш.Д. (42) кој се здобил со повреди, а од друга страна патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.С.(22) од с.Просениково, струмичко.

Повредениот полицаец бил пренесен во Комплекс клиниките „Мајка Тереза“. Увид на местото на незгодата извршила екипа од СВР Скопје.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts