Под закана со нож ограбен колонијал во ..

Под закана со нож ограбен колонијал во Скопје.

Вчерашниот ден сабота во 21.30 часот во скопје непознат сторител извршил разбојништво. Сторителот на случајот со закана со нож кон работената од касата го одзел прометот и избегал во непознат правец.

СВР Скопје презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Loading...