vesti24.mk
ВЕСТИ

Пожар во маркет на „Партизанска“

ECA

На 18.10.2020 во 01.50 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Партизански одреди“, во маркет настанал пожар, при што биле опожарени два ладилника и дел од стаклото на излогот од маркетот.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита.

Увидот е извршен од увидна екипа од СВР Скопје.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts