vesti24.mk
ВЕСТИ

ПОЖАР ВО СКОПСКО УЧИЛИШТЕ – еве ги деталите

ECA

На 19.11.2021 во 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во училиште на ул.„Ферид Бајрам“ настанал пожар, при што била опожарена една училница и дел од ходникот.

Во тој дел од училиштето во моментот немало ученици, а пожарот бил изгаснат од Бригадата за противпожарна заштита. На местото на настанот излегле полициски службеници од СВР Скопје.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts