vesti24.mk
ЗАБАВА

Полицајци плачат: Навидум се случила трагедија, а всушност сите се смеат кога ќе ги видат “жртвите“

Група на полицајци од Лексингтон, Кентаки „заплакаа“ кога пристигнаа на местото на несреќата.

На тамошниот автопат се запали камион со крофни.

Веднаш откако веста беше споделена на социјалните мрежи, пораки со поддршка до колегите од Лексингтон, пристигнаа од сите полициски станици во САД.

Во несреќата немало повредени лица.

извор:курир.мк

Related posts