vesti24.mk
ВЕСТИ

Полицијата денеска во Скопје казни 7 мотоциклисти – одземени се два мотори

ECA

Полициски службеници од СВР Скопје денеска (06.02.2021) спроведоа акциска контрола за санкционирање на прекршоци што ги прават мотоциклистите.

Санкционирани се седум мотоциклисти, а одземени се и два мотори, согласно член 344 од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата, кој стапи на сила на 26.12.2020. Засилените контроли продолжуваат и во наредните денови.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts