vesti24.mk
ВЕСТИ

Полицијата приведе скопјанец во Градски парк, ова е причината

ECA

На 30.01.2021 во 15.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Градски парк го лишиле од слобода Д.Т.(25) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts