vesti24.mk
ЗАБАВА

Почина Фреди – највисокото куче во светот

ECA

Почина Фреди, германска дога која влезе во Гинисовата книга на рекорди како највисоко куче на светот.

Кучето кое живееше во Велика Британија со својата сопственичка Клер Стонмен, имаше 103,5 сантиметри од стапалата до највисокото место на грбот. Кога би се исправил, Фреди би бил висок 226 сантиметри.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts