vesti24.mk
ВЕСТИ

Претрес во Затворот во Штип- еве што било пронајдено

ECA

На 20.04.2021 во 22.42 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа Затвор Штип било пријавено дека при претрес во полуотворено одделение во затворот, кај С.А. од Кочани била пронајдена една ќеса со прашкаста материја.

Од страна на полициски службеници од СВР Штип прашкастата материја била одземена за понатамошна постапка.

По комплетирање на случајот, против С.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts