vesti24.mk
ВЕСТИ

Приведен тетовец за издржување на затворска казна

ECA

На 30.04.2021 во 17.15 часот на ул.„Видое Смилиевски-Бато“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово, по претходно добиена наредба од Основен суд Тетово го лишиле од слобода Н.Б.(25) од Тетово, кој се барал за издржување на казна затвор во Казнено-поправната установа Затвор Тетово, информира МВР.

Н.Б. бил приведен во полициска станица, а потоа и спроведен во Затворот во Тетово за издржување на затворската казна.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts