vesti24.mk
ВЕСТИ

Простување од Амди Бајрам вечерва во неговиот дом

ECA

Без оглед на тоа што е позитивен на ковид-19, Амди Бајрам нема да биде погребан според протоколите за заразени од корона, туку како што веќе информираше фокус.мк неговата фамилија засега планира да прави голем погреб со сите церемонии.

Вечерва неговото семејство и поблиските роднини и пријатели, цела вечер ќе бидат во неговиот дом на бдеење и последно простување.

Целиот текст може да го прочитате на Ммс.мк

извор:курир.мк

Loading...

Related posts