vesti24.mk
ВЕСТИ

ПУКАЊЕ ВО СКОПЈЕ: Повредени две лица

ECA

Едно лице се здоби со повреди на десната нога, а друго со  расекотини по лицето, откако попладнево на паркинг во Скопје било пукано во колата во која се наоѓале, информираа за МИА од  Министерството за внатрешни работи.

-Според првичните информации денеска околу 16:40 пријавено е дека на паркингот на ОУ „Живко Брајковски“ на улица „Хо Ши Мин“, каде претходно било паркирано патничко возило „рено“ со скопски регистерски таблички, во кое биле лицата М.А. и А.У.(34), по кажување на М.А., од страна на М.Б. било пукано кон возилото. Со повреди на десната нога се здобил М.А., а лекарска помош му е укажана во ГОБ Св.Наум Охридски. Исто така, А.У. се здобил со повреди- расекотини по лицето,  наведуваат од МВР.

Како што дополнуваат од МВР, се преземаат мерки за расчистување на случајот. (МИА)

извор:курир.мк

Loading...

Related posts