Разрешен директорот на БЈБ Митко Чавков?

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу го разреши шефот на оперативниот штаб на МВР, директор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, јави Алсат М, повикувајќи се на свои извори.

„Нухиу под итна постапка иницираше негово разрешување од функцијата директор на Бирото што писмено беше упатено до Владата. Во писмото упатено до Владата стои дека основа за предлог за разрешување и одговорност на Чавков е што претходно Нухиу го етикетираше како партиски човек“, се вели во информацијата на Алсат М.

Loading...