vesti24.mk
ВЕСТИ

Распишана потерница по Мијалков

ECA

Полицијата трага по поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, кому му бил одреден куќен притвор, неофицијално дознава 24Инфо.

Според сознанија на медиумот, Мијалков е недостапен за полицијата, па по него е распишана потерница.

Претходно од Кривичен суд по барање на Обвинителството му определиле куќен притвор поради случајот „Таргет-Тврдина“ за кој треба да има пресуда во среда.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts