vesti24.mk
ВЕСТИ

Регистрирани 445 прекршоци за неносење маска

ECA

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 445 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts