vesti24.mk
ЗАБАВА

Рецепт за кралско пилешко во сос кое што ќе стане омилен ручек за целото семејство

ECA

Ова е навистина едно прекрасно јадење кое што се приготвува на лесен начин, а е сочно и вкусно и сигурно не сте го пробале досега.

Подготовката е навистина едноставна и брза, а вкусот неодолив! Ова јадење ќе го обожувате сите.

Состојки:
– 500 грама пилешко филе;
– 5-6 парчиња млад кромид;
– 300-400 грама блитва;
– 600 милилитри млеко;
– 200 грама сирење;
– 2 лажици брашно;
– сол по потреба;
– бибер;
– оригано.

За да ја видите постапката на подготовка, погледнете го видеото:

извор:курир.мк

Loading...

Related posts