vesti24.mk
ЗАБАВА

Родители, внимавајте: Овие знаци покажуваат дека детето ви е во депресија

ECA

Детската депресија е сериозна и реална појава на која треба да се обрне внимание.

Детската депресија може да се препознае, само треба да обрнете внимание на овие знаци:

– Немаат интерес за играње со другарчињата,

– Забележувате нагло губење на телесната тежина,

-Имаат проблеми со концентрацијата,

-Ќе забележите губење на апетитот,

-Имаат раздразливост,

-Се јавуваат проблеми со спиењето,

-Чувствуваат осаменост.

Доколку забележите некој од овие знаци, се препорачува да се консултирате со вашиот лекар.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts