vesti24.mk
ЗАБАВА

Само на Балканец ќе му текне: Како да избегнете казна за неносење маска на отворено (ВИДЕО)

ECA

Носењето заштитна маска за едни стана нормално секојдневие, а други се уште не можат да сфатат дека тоа е задолжително и законска обврска.

Додека спортуваш заштитна маска не е потребно. Еве како се снаоѓа овој лик, додека поминува до полиција, која воедно казнува за неносење на маска.

Извор: Iportal.mk

извор:курир.мк

Loading...

Related posts