vesti24.mk
ВЕСТИ

Санкционирани 27 мотоциклисти во Велес, зајакнати контроли во сите градови

ECA

Полициски службеници од Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај Велес во периодот од 18 часот вчера до 03 часот утринава на територијата на Велес спроведоа акциска контрола при што санкционирани се 27 возачи на мотоцикли кај кои се констатирани низа прекршоци. Откриени и санкционирани се и 18 други прекршоци.

Од МВР денеска информираа дека освен во Велес, во текот на изминатото деноноќие во Скопје санкционирани се 384 учесници во сообраќајот.

Од Министерството за внатрешни работи нагласија дека ќе продолжат со зајакнати контроли и во следните денови, со кои ќе бидат опфатени сите учесници во сообраќајот во сите градови во државата, со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts

ВЕСТИ

Санкционирани 27 мотоциклисти во Велес, зајакнати контроли во сите градови

ECA

Полициски службеници од Полициската станица за безбедност на патниот сообраќај Велес во периодот од 18 часот вчера до 03 часот утринава на територијата на Велес спроведоа акциска контрола при што санкционирани се 27 возачи на мотоцикли кај кои се констатирани низа прекршоци. Откриени и санкционирани се и 18 други прекршоци.

Од МВР денеска информираа дека освен во Велес, во текот на изминатото деноноќие во Скопје санкционирани се 384 учесници во сообраќајот.

Од Министерството за внатрешни работи нагласија дека ќе продолжат со зајакнати контроли и во следните денови, со кои ќе бидат опфатени сите учесници во сообраќајот во сите градови во државата, со цел зголемување на безбедноста во сообраќајот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts