vesti24.mk
ЗАБАВА

Светот е воодушевен од фустан инспириран од коронавирусот- дали вие би го носеле? (ФОТО)

ECA

Коронавирусот го промени не само светот во кој што живееме, туку драстично го промени и светот на модата.

Така американскиот бренд „Pretty Little Thing“ дизајнираше фустан инспириран од вирусот, а илјадници жени се воодушевени од дизајнот.

Фустанот кој вртоглаво брзо се продава ширум светот чини 18 долари. Дали би го носеле?

извор:курир.мк

Loading...

Related posts