vesti24.mk
ЗАБАВА

Свештеник набилдан и истетовиран: Интернет сензација

ECA

Откако започнал да прима спам пораки со сексуална конотација, тој блокирал да коментираат.

Ако мислевте дека повикот да се биде свештеник значи само да го сакате Бог и да одржувате миса во цркви, можеби не сте во право.

Покрај тоа што го шири зборот Божји, еден тетовиран свештеник познат како Оскар стана интернет сензација откако ги сподели со своите фанови на Инстаграм вежбите што ги практикува.

Тој ги „хранeше“ своите следбеници секој ден со своите вежби, но откако добија несакана сексуална конотација, блокираше коментари и често знае да го декативира неговиот профил.

И покрај ова, секоја публикација сè уште собира над 50.000 лајкови.

Оскар потенцира дека религијата сè уште е неговиот главен фокус во животот, но дека тој сака да промовира и здрав начин на живот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts