vesti24.mk
ВЕСТИ

Седница за пратенички прашања во Собранието

ECA

Во Собранието на Република Македонија денеска ќе се одржи седница за поставување пратенички прашања.

Пленарна седница за поставување пратенички прашања се одржува еднаш во месецот и тоа секој последен четврток.

Први за поставување пратенички прашања на премиерот и министрите се вообичаено пратениците од опозициските партии.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts