vesti24.mk
ЗАБАВА

Се израдува како мало дете: Прекрасна реакција на слон кога го виде својот пензиониран неговател (ВИДЕО)

ECA

Слоницата Али во зоолошката градина во тајванскиот град Каосиунг, не можеше да ја сокрие својата среќа кога повторно го виде својот старател, кој се пензионираше во 2018 година.

Али пристигнала во зоолошката градина кога имала само пет години и уште тогаш го запознала својот негувател. Поради нивната посебна врска, луѓето негувателот го нарекувале таткото на Чеунг Али.

Тој работел таму од 1979 година, а се пензионирал пред две години, а Али доби нов старател.

Откако не се виделе две години, Чеунг решил повторно да го посети својот пријател и на нејзината среќа и немаше крај.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts